هدف تخلفات پرونده پدیده شاندیز اخبار سیاسی و اجتماعی

هدف: تخلفات پرونده پدیده شاندیز اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی به ضرر هیچ کشوری قدم بر نمی‌داریم / رییس‌جمهور

رئیس جمهور با بیان اینکه کشور عزیزمان ایران جهت اتحادیه اروپا و سوئیس اهمیت فوق العاده قائل هست، چشم انداز روابط پایتخت کشور عزیزمان ایران – برن را با توجه به ت

به ضرر هیچ کشوری قدم بر نمی‌داریم / رییس‌جمهور

رییس جمهور: به ضرر هیچ کشوری قدم بر نمی داریم

عبارات مهم : ایران

رئیس جمهور با بیان اینکه کشور عزیزمان ایران جهت اتحادیه اروپا و سوئیس اهمیت فوق العاده قائل هست، چشم انداز روابط پایتخت کشور عزیزمان ایران – برن را با توجه به توانایی های کشور عزیزمان ایران و جایگاه علمی، فناوری و صلح خواهی سوئیس، بسیار روشن خواند و تاکید کرد:سوئیس دقیق ترین کشور دنیا در تنظیم ثانیه ها است و امروز ساعت همکاری به نفع دو ملت هست.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز سه شنبه در نشست تجار و فعالان اقتصادی کشور عزیزمان ایران و سوئیس که همتای سوئیسی وی نیز حضور داشت، با اشاره به اینکه به ضرر هیچ کشوری قدم بر نداشته و نمی داریم، گفت: بعضی دنبال فرا سرزمینی کردن رفتارهای غیر قانونی خود هستند؛ وظیفه ما همکاری در چارچوب قوانین بین المللی، صلح و منافع ملتهاست.

روحانی گفت: برگزاری این جلسه در مقطعی مهم خبر بزرگی دارد و به معنای آن است که کشور عزیزمان ایران و سوئیس مصمم هستند در چارچوب قوانین بین المللی و منافع ملتهای خود، روابط دوستانه تجاری و اقتصادی خودشان را ادامه دهند.

به ضرر هیچ کشوری قدم بر نمی‌داریم / رییس‌جمهور

رئیس جمهور افزود: خبر ما از برگزاری این اجلاس این است که کشور عزیزمان ایران و سوئیس در چارچوب منافع دو جانبه و قوانین بین المللی روابط خود را ادامه می دهند و این اجلاس به معنای آن است که در دنیای امروز یکجانبه گرایی در هیچکدام از بخش های سیاسی، امنیتی، اقتصادی، علمی و زیست محیطی و یا دیگر بخش ها راهگشا نیست. در دنیای امروز با توجه به مشکلاتی که در سطح دنیا از لحاظ کمبود مواد اولیه، تغییرات آب و هوایی و نیز بروز ناامنی ها در سطح دنیا وجود دارد عالی ترین راه جهت تأمین منافع ملت ها، ارتباط هر چه نزدیک تر دولت ها و ملت ها با یکدیگر است.

روحانی با اشاره به اینکه اساس سیاست جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران همواره تعامل سازنده با دنیا هست، اظهارداشت: ما در دوران مذاکرات هسته ای و بعد از توافق برجام به خوبی نشان دادیم که بر هر عهدی که می بندیم پایبند خواهیم بود. یکی از شاخصه های فرهنگی و ارزش های ایرانیان در طول تاریخ حاکم بودن خصوصیات وفای به عهد به عنوان پایه اعتماد در روابط بین ملت ها و دولت ها بوده و هست. به دنیا اعلام می کنیم که کشور عزیزمان ایران به قوانین بین المللی و معاهدات عدم اشاعه پایبند بوده و خواهد بود و همکاری های خود را با شرکت های بین المللی از جمله آژانس بین المللی انرژی اتمی ادامه خواهد داد.

رئیس جمهور با بیان اینکه کشور عزیزمان ایران جهت اتحادیه اروپا و سوئیس اهمیت فوق العاده قائل هست، چشم انداز روابط پایتخت کشور عزیزمان ایران – برن را با توجه به ت

رئیس جمهور تصریح کرد: به دنیا اعلام می کنیم که کشور عزیزمان ایران خواهان روابطی عادلانه، قانونی، صلح آمیز و با ثبات با دنیا است و در این زمینه نقش خود را به خوبی ایفا خواهد کرد.

روحانی در ادامه با اشاره به اینکه روابط کشور عزیزمان ایران با سوئیس در طول دهه های گذشته همواره نشانه و گواه اعتماد دو دولت و ملت بزرگ و متمدن در دو قاره آسیا و اروپا بوده هست، خاطر نشان کرد: سوئیس نه تنها در روابط دو جانبه مورد اعتماد کشور عزیزمان ایران بوده، بلکه هرگاه مسئله و اختلافی در روابط کشور عزیزمان ایران با کشوری دیگر پیش آمده، سوئیس همواره یکی از عالی ترین گزینش ها جهت حفاظت از منافع ما بوده و این اعتماد همچنان ادامه دارد.

رئیس جمهور گفت: کشور عزیزمان ایران کشوری است که از لحاظ ژئوپلیتیکی در سطح دنیا کم نظیر بوده، دارای بزرگترین منابع گاز دنیا است و یکی از بزرگترین ذخایر نفتی دنیا را دارد و دارای جایگاهی است که می تواند آسیای مرکزی، قفقاز و شرق اروپا را به دریای عمان، اقیانوس هند، آفریقا و آسیا متصل کند. کشور عزیزمان ایران توانایی آن را دارد که از طریق بزرگراه ها و خطوط ریلی بنادر دریای خزر را به خلیج فارس، دریای عمان و اقیانوس هند متصل کند.

به ضرر هیچ کشوری قدم بر نمی‌داریم / رییس‌جمهور

دکتر روحانی اضافه کرد: کشور عزیزمان ایران دارای جمعیت بزرگ تحصیلکرده دانشگاهی و یکی از چند کشور مهم دنیا در داشتن بیشترین تحصیلکردگان در رشته مهندسی هست. کشور عزیزمان ایران در طول تاریخ به علم و دانش کمک شایانی کرده و امروز نیز از لحاظ انتشار مقالات علمی، جایگاه پانزدهم را در دنیا دارد و در بعضی رشته های علمی مثل نانو، در جایگاه ششم دنیا واقع شده است است و در عرصه هایی مثل داروسازی و پزشکی، جزو برترین کشورهای خاورمیانه است.

رئیس جمهور ادامه داد: کشور عزیزمان ایران امروز بیش از 4 میلیون دانشجو و بیش از 13 میلیون دانش آموز در حال تحصیل دارد و دارای منابع انرژی ارزان، نیروی کار تحصیل کرده و جوان دانشگاه های معتبر، جایگاه جغرافیایی خاص و از همه مهم تر امنیتی فراگیر در سطح کشور خود هست. کشور عزیزمان ایران امروز نه تنها امنیت دارد، بلکه یکی از بزرگترین مسئولیت های خود را جهت برقراری حفظ ثبات و امنیت در دنیا می داند و امروز بعضی کشورهای همسایه، ثبات و امنیت ارزش را در سایه کمک های کشور عزیزمان ایران به دست آورده اند.

رئیس جمهور با بیان اینکه کشور عزیزمان ایران جهت اتحادیه اروپا و سوئیس اهمیت فوق العاده قائل هست، چشم انداز روابط پایتخت کشور عزیزمان ایران – برن را با توجه به ت

دکتر روحانی اظهار داشت: در طول دولت یازدهم و در شروع دولت دوازدهم رشد اقتصادی کشور عزیزمان ایران که در سال 1392 حدود منفی 7 درصد بود، در سال گذشته به مثبت 4.6 دهم درصد رسید و توانستیم در سال گذشته حدود 800 هزار شغل خالص و تازه ایجاد کنیم. همچنین در زمینه کشاورزی و تولیدات مواد غذایی قدم های مهمی جهت خودکفایی برداشته ایم.

رئیس جمهور تصریح کرد: با شرایطی که کشور عزیزمان ایران دارد و سوئیس به عنوان کشوری صاحب دانش، علم، تمدن، قانون گرا و طرفدار ثبات و امنیت در سطح منطقه و دنیا و شاخصه های خاص در زمینه داروسازی و تولید تجهیزات و فناوری های پیشرفته پزشکی، امروز وقت اعتماد و همکاری دو کشور است.

به ضرر هیچ کشوری قدم بر نمی‌داریم / رییس‌جمهور

دکتر روحانی با بیان اینکه بسیاری از کشورهای دنیا سوئیسی ها را با ساعت های دقیق و ظریف ساخت این کشور می شناسند، خاطر نشان کرد: امروز هر دقیقه و هر ثانیه وقت زیاد کردن اعتماد به یکدیگر و برقراری روابط مستحکم تر بین دو ملت کشور عزیزمان ایران و سوئیس است و اعتقاد دارم ادامه همکاری های دو طرف به نفع هر دو کشور هست. کشور عزیزمان ایران و سوئیس به ضرر کشور دیگری قدم بر نداشته و بر نخواهند داشت. کشور عزیزمان ایران جهت اتحادیه اروپا و کشورهای مهمی چون سوئیس در اروپا اهمیت فوق العاده ای قایل است.

رئیس جمهور در ادامه با بیان اینکه بازرگانان در برقراری روابط بین دو کشور نسبت به سیاستمداران پیشتاز بوده اند، گفت: قبل از اینکه ما سیاستمداران به فکر برقراری روابط سیاسی بین کشور عزیزمان ایران و سوئیس بیفتیم این بازرگانان بودند که احساس کردند جهت تأمین منافع دو ملت بزرگ کشور عزیزمان ایران و سوئیس باید روابط اقتصادی برقرار کنید؛ امروز نیز از شما بازرگانان همچنان پیشتازی را طلب می کنیم.

دکتر روحانی افزود: در شرایطی که دو دولت کشور عزیزمان ایران و سوئیس مصمم به گسترش و تحکیم روابط هستند، بعضی کشورها فکر می کنند قوانین کشورشان فراسرزمینی هستند و تصور می کنند شاید در اثر فشارهای اقتصادی ملت های بزرگ حاضر شوند استقلال خودشان را در برابر دیگران بفروشند، در شرایطی که حکمرانی بعضی کشورها در نظر حاکمان ارزش به معنای آن است که دیگران باید در برابر آنها کاملاً تسلیم باشند، وقت آن است که یکجانبه گرایی را ترک کرده و احترام به قوانین بین المللی را به همگان یادآوری کنیم.

رئیس جمهور گفت: اصل جهت کشور عزیزمان ایران و سوئیس منافع دو ملت و منتفع شدن همه دنیا از روابط بین المللی است و کشور عزیزمان ایران مصمم به گسترش همکاری ها با کشورهای دوست از جمله سوئیس است و لذا از شما بازرگانان، صنعتگران و کارآفرینان می خواهیم که روابط بین دو کشور را بخصوص در زمینه تولیدات دارو، تجهیزات بیمارستانی و تولیدات مواد غذایی گسترش دهید تا نشان دهیم که دو ملت و دو کشور بزرگ کشور عزیزمان ایران و سوئیس در هر شرایطی کنار هم خواهند بود.

آلن برسه مدیر کنفدراسیون سوئیس نیز در این نشست برگزاری این اجلاس را نشان دهنده پیوند عمیق فعالان اقتصادی دو کشور توصیف کرد و گفت: سوئیس به همکاری و تعامل با کشور عزیزمان ایران ادامه داده و ادامه خواهد داد.

رئیس کنفدراسیون سوئیس با اشاره به اینکه بعد از اجرای برجام نقشه راه روابط دو کشور تصویب شد و در ضمن برگزاری جلسات مشورتی منظم، چارچوب حقوقی با ثباتی جهت توسعه روابط بین دو کشور تدوین شد، افزود: سوئیس برجام را پیروزی بزرگ دیپلماسی دانسته و می داند و از همه طرف ها می خواهد که به اجرای مفاد آن ادامه دهند.

آلن برسه ادامه داد: کمیسیون یکسان تجاری کشور عزیزمان ایران و سوئیس نقش مهمی در مواجهه با چالش های پیش روی روابط خواهد داشت و دو کشور تلاش خواهند کرد تعاملات اقتصادی و تجاری همچنان ادامه داشته باشد.

رئیس کنفدراسیون سوئیس اظهار داشت: در مذاکرات امروز روسا و مقامات دو کشور توافقنامه هایی در زمینه همکاری های علمی، پژوهشی مواظبت های بهداشتی و حمل و نقل بزرگراه ای بین دو کشور امضاء خواهد شد که جهت سوئیس و کشور عزیزمان ایران بسیار مهم خواهند بود.

پیش از سخنان روسای جمهور کشور عزیزمان ایران و سوئیس، روسای اتاق های بازرگانی دو کشور نیز در سخنانی با اشاره به سابقه 40 ساله روابط اتاق های بازرگانی دو کشور تأکید کردند که همه تلاش خود را جهت استمرار و گسترش همکاری ها و تعاملات اقتصادی دو جانبه بکار خواهند گرفت.

واژه های کلیدی: ایران | سوئیس | همکاری | ایرانی | اقتصادی | ایرانیان | رئیس جمهور | رییس جمهور

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs